В Україні заборонили тонкі поліетиленові пакети — навіть для сипучих продуктів, риби та мʼяса
Пакети заборонили навіть у якості первинного пакування для сипучих продуктів, риби та мʼяса.
Пакети заборонили навіть у якості первинного пакування для сипучих продуктів, риби та мʼяса.
Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 297 днів. За цей час ми опублікували 26302 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
Стати членом Товариства | Хто ми такі?
Першого січня 2023 року у повному обсязі набрав чинності закон, що забороняє розповсюджувати поліетиленові пакети товщиною до 50 мкм. Такі пакети заборонені навіть у якості первинного пакування для сипучих продуктів, риби та мʼяса, повідомляє ініціатива Zero Waste Lviv.
Тонкі і надтонкі поліетиленові пакети мають зникнути з магазинів, супермаркетів, ринків, закладів харчування та надання послуг. Їх мають замінити біорозкладні пакети, що відповідають європейським стандартам та мають спеціальне маркування і які можна викидати із органічними відходами у спеціальні контейнери для органіки.
Штраф за порушення законодавства становить від 8,5 тисячі гривень, якщо це перший випадок, повторне порушення – від 17 тисяч гривень. Контролювати дотримання законодавства має Держпродспоживслужба.
Дозволеними залишаються товсті поліетиленові пакети.
У грудні 2021 року тонкі пластикові пакети у супермаркетах стали платними, поступово їх мали замінити на паперові та крохмалеві, а з першого січня 2023 року відповідний закон набув чинності повністю.
Читайте також: Вчені виявили, що біорозкладний пластик на практиці не розкладається. У чому проблема?
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті