Українізація та відновлення: що відбуваєтсья з ринком праці в Україні?
Середня зарплата по Україні весь рік трималася на рівні 15 тисяч гривень.
Середня зарплата по Україні весь рік трималася на рівні 15 тисяч гривень.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 119 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Повномасштабне російське вторгнення спричинило найбільшу кризу на ринку праці України. До війни роботодавці розміщували на порталі Work.ua щомісяця понад 100 тисяч вакансій. У березні кількість пропозицій роботи впала в 15 разів. У 2023 рік ринок праці увійшов, відновившись на половину від довоєнного рівня, повідомляє Forbes.
Цьогоріч 30% українців втратили роботу. Попит на роботу зріс упʼятеро. У березні на одну вакансію претендувало понад 100 шукачів. Та на кінець року конкуренція серед шукачів значно знизилася.
У грудні на ринку праці зʼявилося на 35% менше нових кандидатів, ніж торік. На тлі міграції українців за кордон, вступу до лав ЗСУ, перебоїв з електроенергією скоротилася кількість людей працездатного віку.
У грудні налічувалося понад 53 тисячі вакансій. Сезонне зниження кількості вакансій порівняно з листопадом становило -3%, в той час як у грудні 2021-го було -4%.
Ринок праці майже повністю українізувався. Наприкінці року роботодавці розмістили 89% вакансій українською мовою і лише 8% російською. Вісім років тому ситуація була майже протилежною: 16% вакансій українською і 80% російською.
Найкращу динаміку відновлення порівняно з листопадом показали прифронтові регіони: Херсонська область — 66%, Миколаївська — 34%, Донецька — 30%. Після звільнення Херсона кількість вакансій в області зросла вчетверо.
Лідером за кількістю пропозицій роботи є Київська область — 15,6 тисячі вакансій. Далі йде Львівщина — майже 6 тисяч, — тут ринок відновився на 90%. На Івано-Франківщині пропозицій роботи вже більше, ніж було рік тому.
Пʼятірка найзатребуваніших спеціалістів, для яких завжди є робота, протягом року незмінна:
Середня зарплата по Україні весь рік трималася на рівні 15 тисяч гривень. Найбільшу зарплату пропонували в Київській області — 17,5 тисячі гривень та дистанційно — 22,5 тисячі гривень. Найменшу зарплату пропонують прибиральникам — 8 тисяч гривень.
Поза сферою ІТ найбільші зарплати пропонували за такими посадами:
У 2023 році роботодавці закладають підвищення зарплат від 8% до 30% залежно від сфери бізнесу. Зростання зарплат залежатиме від воєнної та економічної ситуації в країні.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті