Канада заборонила продаж будинків іноземцям. Так хочуть збити ціни на нерухомість
Винятки зробили для студентів і біженців.
Винятки зробили для студентів і біженців.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 121 днів. За цей час ми опублікували 24983 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Від початку цього року в Канаді набула чинності дворічна заборона на купівлю будинків іноземцями, повідомляє BBC.
Мета — знизити ціни на ринку житла, який вважається одним з найдорожчих у світі. Торік улітку будинок у Канаді коштував у середньому 568 тисяч канадських доларів — це в 11 разів більше від середнього річного доходу після податків. А в найбільших містах середня вартість житла перевищує мільйон доларів.
За останні десять років вартість нерухомості зросла майже на 50%. Натомість дохід домогосподарств — лише приблизно на 10%.
Міністр житлового будівництва Канади Ахмед Гуссейн заявив, що заборона спрямована проти інвесторів, які розглядають нерухомість не як житло, а як можливість вкласти гроші.
У законі передбачено винятки для студентів з-за кордону, які перебувають у країні щонайменше п’ять років, біженців та власників дозволу на роботу в Канаді.
У 2018 році подібний мораторій запровадила Нова Зеландія, теж із метою збити ціни. Проте середня ціна нерухомість продовжила зростати й після заборони.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті