Касаційний адмінсуд визнав садибу Дмитрієва на Подолі комплексною пам’яткою архітектури. Що далі?
Також суд скасував рішення ОАСКу та апеляції про позбавлення охоронного статусу.
Також суд скасував рішення ОАСКу та апеляції про позбавлення охоронного статусу.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду визнав садибу Дмитрієва на вулиці Хорива, 2 комплексною пам’яткою архітектури, а також скасував рішення ОАСКу та апеляції про позбавлення охоронного статусу. Про це повідомив юрист «Мапи реновації» Дмитро Перов.
У коментарі Хмарочосу Дмитро пояснив, що під охороною держави опинилися не лише окремі будівлі 2А, 2Б і 2В, а й територія комплексу – двір, парцеляція забудови та господарські споруди, що там розташовані. Водночас він зазначив, що це ще «не остаточна крапка». Суд направив матеріали справи на повторну перевірку встановлених раніше обставин. Зокрема, чи обґрунтованим є пред’явлення позову саме забудовником – ПП «Конвалія-Нрухомість». Оскільки, згідно з рішенням Північного апеляційного господарського суду підприємство втратило право власності на комплекс. Підставою є невиконання інвестдоговору щодо реставрації пам’яток та умисне доведення їх до руйнації.
До комплексу у стилі класицизму на Подолі, який має статус пам’ятки місцевого значення, увійшли два фасадних будинки та три менших будівлі, розташовані на подвір’ї. Житлову садибу почали зводити ще в 1830-х, прибутковий будинок з’явився наприкінці 19-го століття. До проєктування докладалися київські архітектори Олександр Кривошеєв та Володимир Ніколаєв.
Приватний власник будівлі – компанія «Конвалія-Нерухомість». У 2019 році забудовник домігся скасування її охоронного статусу, який Міністерство культури надало в 2014-му. За позицією власника, садиба «в аварійному стані та є фактично зруйнованою й непридатною для експлуатації, не підпадає під критерій автентичності, що фактично унеможливило її внесення до переліку об’єктів культурної спадщини».
Місцева влада звинувачує забудовника в невиконанні інвестиційних зобов’язань і домагається скасування права власності. Прокуратура встановила, що, не виконавши умови інвестиційного договору, забудовник у 2017 році незаконно зареєстрував за собою право власності на будівлі комплексу.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті