Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 296 днів. За цей час ми опублікували 26302 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: twitter.com/mpilc

У Варшаві добігає кінця будівництво Музею сучасного мистецтва за проєктом американського архітектора Томаса Пфайфера. Біла бетонна будівля, що своєю простою геометрією відсилає до модернізму, викликала різні реакції в містян.

Візуалізація зі сторінки facebook.com/MuzeumSztukiNowoczesnej

Нову будівлю Музею вирішили розташувати в самому центрі — на вулиці Маршалковській з боку площі Дефіляд, поряд зі сталінським палацом культури. Будівельні роботи почалися у 2019 році.

Візуалізація: thomasphifer.com

Споруда має шість рівнів — чотири надземних та два підземних. Зокрема, під землею запроєктовано кінотеатр на 150 місць та лекційні аудиторії. Фасади надземної частини мають обмаль вікон, і світло переважно потрапляє крізь дах. Всередині інтер’єр вирізняє монументальна система сходів.

Інтер’єр у процесі будівельних робіт. Фото: facebook.com/MuzeumSztukiNowoczesnej

У перспективі поряд мають звести ще будівлю театру з фасадом із темної сталі. Між двома спорудами буде облаштовано громадський простір. Загалом цей проєкт — це частина концепції оновлення центру Варшави, про яку «Хмарочос» писав раніше.

Візуалізація: thomasphifer.com

Пфайфер вважає, що новий Музей сучасного мистецтва створюватиме візуальні зв’язки з модерністською спадщиною столиці Польщі.

Частина містян із такою думкою не згодна. Підбірку критичних коментарів як від публічних персон, так і звичайних дописувачів соцмереж публікує портал i.pl:

  • «Не думав, що ця частина міста може стати ще потворнішою…»,
  • «Схоже на бункер…»,
  • «Пихата корпоративна архітектура, яка жодним чином не суголосить вулиці Маршалковській, площі Дефілади чи Палацу культури»,
  • «Чесно кажучи, до сьогоднішнього дня я був впевнений, що це бараки для робітників, які будують музей сучасного мистецтва, а не сам музей…»

А ось деякі з мемів, на які можна натрапити у твіттері:

twitter.com/MarylNarodowicz
twitter.com/GenKiszczak

Інші ж вихваляють проєкт і захоплюються «рафінованим мінімалізмом» форм.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button