У Дарницькому районі створять музей лісу
Садибу 1903 року побудови на околиці Броварів хочуть перетворити на музей.
Садибу 1903 року побудови на околиці Броварів хочуть перетворити на музей.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 122 днів. За цей час ми опублікували 24984 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Садибу 1903 року побудови на околиці Броварів планують перетворити на музей лісу. Такі плани має Дарницьке лісопаркове господарство, яке володіє маєтком, пише «Вечірній Київ».
Будівля на чотири кімнати з великою залою й високою стелею має пічне опалення, її обігрівають дровами й донині. Перед будинком ростуть вікові ялини та липи, кущі гібіскуса та бузку.
За словами директора Дарницького ЛПГ КО «Київзеленбуд» Михайла Явного, є план після перемоги створити у садибі музей й наповнити експонатами, які стосуються лісу, зокрема, старовинними інструментами. Коли лісівники розбирали старовинну будівлю лісової застави, знайшли в стіні купку документів. Серед них документи 1904 та 1879 років.
У Дарницькому ЛПГ значну частину території господарства складають сосни віком понад 60 років, багато місць, де ростуть сосни віком за 120 років, найстарішим насадженням понад 160 років.
Дарницьке лісопаркове господарство найбільше у Києві й опікується 16 228 гектарами лісу, складається з п’яти лісництв та має статус природно-заповідного фонду. 80 відсотків лісу — штучні насадження сосни звичайної, яку висаджували у повоєнні роки. У лісі ростуть ялини, граби, берези, вільха, дуби, тополі, але найбільше — сосон.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті