Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 9 років та 289 днів. За цей час ми опублікували 23585 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: Тася Арехта

У Львові цієї зими деякі пішохідні простори посипають гранітним відсівом замість піскосуміші. Проміжні результати експерименту оприлюднила Олександра Сладкова, начальниця управління екології та природних ресурсів департаменту містобудування Львівської міськради.

Для тестування обрали вулиці Руданського та Курбаса у Галицькому районі, простір біля четвертої поліклініки у Сихівському районі, відрізок проспекту Чорновола від залізничного моста до вулиці Хімічної у Шевченківському районі, вулицю Пекарську у Личаківському районі, частину вулиці Бандери у Франківському районі, вулицю Чернівецьку та площу Двірцеву у Залізничному районі.

Сладкова пояснює, що сіль шкодить рослинам, особливо молодим деревам і кущам, а саме: вода вільно потрапляє в лунку дерев, сіль накопичується значно швидше і робить ґрунт лужним.

Під час використання гранітного відсіву люди скаржилися на те, що камінці застрягають у взутті. Є також зауваження від залізничної станції на Двірцевій, адже гранвідсів потрапляє у приміщення вокзалу і його потім складно прибирати. Крім того, відсів замерзає в грудках і його важко розсипати – Сладкова вважає, що це найсуттєвіше наразі зауваження.

Згодом гранвідсів можна зібрати для повторного використання, змести на озеленені ділянки чи вивозити і утилізувати як залишки піскосуміші. При нижчих температурах камінці вмерзатимуть і будуть мати абразивний ефект.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button