Тестовий день без відключень, нова електростанція та імпорт енергії: ситуація зі світлом
Українські підприємства виявили, що імпортувати електроенергію з ЄС — дешевше, ніж працювати на дизель-генераторах.
Українські підприємства виявили, що імпортувати електроенергію з ЄС — дешевше, ніж працювати на дизель-генераторах.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 121 днів. За цей час ми опублікували 24983 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
В Україні дещо зростає генерація електроенергії, хоча водночас збільшується й споживання. Так, за повідомленням Укренерго, запустили відремонтований блок однієї з пошкоджених ТЕС. Також здійснюється імпорт електроенергії.
Вчора Україна отримала від уряду США газотурбінну мобільну електростанцію General Electric. Вона допоможе збільшити генерацію електроенергії на 28 МВт — це більше, ніж маневрова потужність одного атомного енергоблока-тисячника.
Вона дозволить швидко відновлювати живлення АЕС щонайменше на власні потреби станцій, а також забезпечить об’єкти критичної інфраструктури.
Наприкінці січня українські підприємства почали імпортувати електроенергію для власних потреб обсягом приблизно 200-300 МВт, повідомив LIGA.net голова енергетичного комітету Верховної Ради Андрій Герус.
Це дешевше, ніж працювати на дизель-генераторах. Собівартість електроенергії на дизелі становить 20 гривень за кВт-годину. У Євросоюзі електроенергія коштує близько 6 гривень за кВт-годину плюс плата за розподіл та передачу — разом це виходить принаймні удвічі дешевше, ніж з генератором.
Читайте також: Як генератори впливають на витрати магазинів і ціни на товари?
До імпорту вдаються підприємства, де електроенергія становить не більш як 10% собівартості виробництва. Для них ціна на електрику не така критична, та водночас без неї вони зупиняються та зазнають збитків. До прикладу, це молочний завод, де продукція зіпсується, якщо його зупинити. Також серед покупців – олійноекстракційні заводи та металургійні підприємства.
Від сьогодні Укренерго вимірюватиме реальні обсяги споживання електроенергії, без відключень. Для цього в кожній області буде один день, коли світло взагалі не вимикатимуть.
У Києві таким днем буде 17 лютого, в Київській області — 10 лютого. Завдяки цьому енергетики хочуть побачити, як поводяться споживачі, маючи постійний доступ до електроенергії.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті