Кияни пропонують створити Музей архітектури з реабілітаційним центром в садибі Дмитрієва
Раніше Касаційний адмінсуд визнав садибу комплексною пам’яткою архітектури та скасував рішення про позбавлення охоронного статусу.
Раніше Касаційний адмінсуд визнав садибу комплексною пам’яткою архітектури та скасував рішення про позбавлення охоронного статусу.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 121 днів. За цей час ми опублікували 24983 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Киянин Дмитро Перов створив петицію про створення музею архітектури з реабілітаційним центром для військових в садибі Дмитрієва на Подолі. Петиція опублікована восьмого лютого та поки набрала 86 підписів.
У січні Касаційний адмінсуд визнав садибу комплексною пам’яткою архітектури, а також скасував рішення ОАСКу та апеляції про позбавлення охоронного статусу.
За його словами, власник садиби Йосиф Дмитрієв об’єднав всі будинки комплексу, побудовані в різний час – від 1830 до 1910 року. «Він однин із перших київських купців, хто підійшов до питання вписування нової забудови в сталий архітектурний ландшафт місцевості» – розповів Перов. Авторами окремих пам’яток архітектури на території садиби стали такі відомі київські архітектори як Олександр Кривошеєв та Володимир Ніколаєв.
У 2010 році підприємство «Конвалія-Нерухомість» уклало інвестиційний договір на реставрацію комплексу пам’яток. Згодом садибу повернули у власність міста за фактом умисного доведення об’єктів культурної спадщини до руйнації та на підставі невиконання умов інвестиційного договору.
«Боротьба за збереження унікального комплексу триває впродовж останніх шести років. В різний час на захист Садиби ставали активісти, які сьогодні на полі бою виборюють майбутнє нашої країни. Найвідомішим з них є боєць ЗСУ – Олег Симороз», – йдеться в тексті петиції.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті