Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Зображення з Google Maps, 2021 рік

Господарський суд Києва дозволив знести «храм-МАФ» на території Музею історії України. Про це повідомив міністр культури Олександр Ткаченко.

«Позов Музею задоволено. Розміщення цієї споруди на земельній ділянці музею суперечить її цільовому використанню», — зазначив він, додавши, що це порушує вимоги пункту «а» частини 1 ст. 91 Земельного кодексу, яка передбачає, що будь-яка будівля має використовуватися за цільовим призначенням.

Сам «храм-МАФ» розташований в буферній зоні пам’яток ЮНЕСКО, де заборонене нове будівництво, а також він порушує ансамбль історичного археологічного комплексу «Десятинна церква».

Журналіст Стас Юрченко уточнив, релігійна громада має сама знести незаконні будівлі й виплатити судовий збір й витрати за технічну експертизу.

Суддя Баранов задовольнив позов Музею історії України. Фото: Стас Юрченко

Рішення суду набере чинності через 20 днів, якщо на нього не подадуть апеляцію. Директор Національного музею історії Федор Андрощук у коментарі «Бабелю» заявив, що церква подасть апеляцію. Проте він впевнений, що суд її не задовільнить, а МАФ знесуть у найближчий час — цього року точно.

Дозвіл на спорудження «храму-МАФу» біля Десятинної церкви надав громаді УПЦ МП у 2004 році очільник музею Сергій Чайковський. 2012 року громада отримала право власності на будівлю. Водночас земля залишилася у володінні музею. Історичний музей з 2020 року в суді домагається знесення каплиці, Мінкульт та КМДА виступають як треті сторони.

Настоятель споруди — єпископ УПЦ МП Гедеон (Юрій Харон), який має три громадянства — України, Росії та США. Позбавити його українського громадянства свого часу не дозволив скандальний Окружний адмінсуд, нещодавно ліквідований.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button