Суд зобов’язав знести незаконний «храм-МАФ» на території Музею історії України
«Храм-МАФ» розташований в буферній зоні пам’яток ЮНЕСКО, де заборонене нове будівництво.
«Храм-МАФ» розташований в буферній зоні пам’яток ЮНЕСКО, де заборонене нове будівництво.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24971 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Господарський суд Києва дозволив знести «храм-МАФ» на території Музею історії України. Про це повідомив міністр культури Олександр Ткаченко.
«Позов Музею задоволено. Розміщення цієї споруди на земельній ділянці музею суперечить її цільовому використанню», — зазначив він, додавши, що це порушує вимоги пункту «а» частини 1 ст. 91 Земельного кодексу, яка передбачає, що будь-яка будівля має використовуватися за цільовим призначенням.
Сам «храм-МАФ» розташований в буферній зоні пам’яток ЮНЕСКО, де заборонене нове будівництво, а також він порушує ансамбль історичного археологічного комплексу «Десятинна церква».
Журналіст Стас Юрченко уточнив, релігійна громада має сама знести незаконні будівлі й виплатити судовий збір й витрати за технічну експертизу.
Рішення суду набере чинності через 20 днів, якщо на нього не подадуть апеляцію. Директор Національного музею історії Федор Андрощук у коментарі «Бабелю» заявив, що церква подасть апеляцію. Проте він впевнений, що суд її не задовільнить, а МАФ знесуть у найближчий час — цього року точно.
Дозвіл на спорудження «храму-МАФу» біля Десятинної церкви надав громаді УПЦ МП у 2004 році очільник музею Сергій Чайковський. 2012 року громада отримала право власності на будівлю. Водночас земля залишилася у володінні музею. Історичний музей з 2020 року в суді домагається знесення каплиці, Мінкульт та КМДА виступають як треті сторони.
Настоятель споруди — єпископ УПЦ МП Гедеон (Юрій Харон), який має три громадянства — України, Росії та США. Позбавити його українського громадянства свого часу не дозволив скандальний Окружний адмінсуд, нещодавно ліквідований.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті