Суд дозволив забудувати багатоповерхівками 16 гектарів біля музею в Пирогові
Ця ділянка згадується у документах Комарницького.
Ця ділянка згадується у документах Комарницького.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 119 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Компанія, яка орендує 16 гектарів у межах охоронної зони Національного музею народної архітектури та побуту «Пирогів» у Києві, планує збудувати великий житловий комплекс.
15 лютого Північний апеляційний господарський суд задовольнив скаргу забудовника щодо оренди ділянки, повідомляє юрист Дмитро Перов.
Компанія-забудовник — агрокомбінат «Хотівський», який не займається вирощуванням сільгоспкультур щонайменше 15 років.
Його пов’язують із бізнесменами Василем Хмельницьким та Андрієм Івановим, що переїхали в Україну з Санкт-Петербурга в 1990-х. Партнери створили девелоперську компанію UDP, яка реалізувала житлові комплекси й торговельні центри в Києві, зокрема ЖК Новопечерські Липки, ТРЦ Ocean Plaza та інші.
У 2003 році Київрада оформила на агрокомбінат право оренди кількох ділянок загальною площею понад тисячу гектарів у Голосіївському районі, переважно на території Феофанії та Пирогова, зонах охоронюваного ландшафту. Згодом міська рада розірвала низку договорів із компанією, однак в оренді все ще лишаються десятки гектарів.
Торік одну з орендованих ділянок площею 24,5 гектара, як повідомляла столична прокуратура, вдалося повернути в комунальну власність. «На цей час рішення за позовом прокуратури реально виконано — право оренди товариства на вказані землі припинено та відповідні відомості внесено до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно», — йшлося у прессрелізі.
Вчорашній суд стосувався ділянки площею 16 гектарів на вулиці Академіка Заболотного, на яку вже видано містобудівні умови та обмеження. Тут заплановано будівництво 12 будинків від 9 до 12 поверхів, повідомляє об’єднання активістів Цегла.
У 2020 році забудовник вирізав частину лісу на етапі підготовчих робіт.
Ця ділянка згадується у документах Комарницького. «Зокрема, якщо вірити матеріалам ноутбуку Комарницького, — таке рішення суду коштувало забудовнику 50 тисяч», — зазначає Перов.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті