Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: facebook.com/pyrohiv.museum

Компанія, яка орендує 16 гектарів у межах охоронної зони Національного музею народної архітектури та побуту «Пирогів» у Києві, планує збудувати великий житловий комплекс.

15 лютого Північний апеляційний господарський суд задовольнив скаргу забудовника щодо оренди ділянки, повідомляє юрист Дмитро Перов.

Компанія-забудовник — агрокомбінат «Хотівський», який не займається вирощуванням сільгоспкультур щонайменше 15 років. 

Його пов’язують із бізнесменами Василем Хмельницьким та Андрієм Івановим, що переїхали в Україну з Санкт-Петербурга в 1990-х. Партнери створили девелоперську компанію UDP, яка реалізувала житлові комплекси й торговельні центри в Києві, зокрема ЖК Новопечерські Липки, ТРЦ Ocean Plaza та інші.

У 2003 році Київрада оформила на агрокомбінат право оренди кількох ділянок загальною площею понад тисячу гектарів у Голосіївському районі, переважно на території Феофанії та Пирогова, зонах охоронюваного ландшафту. Згодом міська рада розірвала низку договорів із компанією, однак в оренді все ще лишаються десятки гектарів.

Торік одну з орендованих ділянок площею 24,5 гектара, як повідомляла столична прокуратура, вдалося повернути в комунальну власність. «На цей час рішення за позовом прокуратури реально виконано — право оренди товариства на вказані землі припинено та відповідні відомості внесено до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно», — йшлося у прессрелізі.

Зображення: Наші гроші

Вчорашній суд стосувався ділянки площею 16 гектарів на вулиці Академіка Заболотного, на яку вже видано містобудівні умови та обмеження. Тут заплановано будівництво 12 будинків від 9 до 12 поверхів, повідомляє об’єднання активістів Цегла.

У 2020 році забудовник вирізав частину лісу на етапі підготовчих робіт.

Фото: Михайло Погребиський

Ця ділянка згадується у документах Комарницького. «Зокрема, якщо вірити матеріалам ноутбуку Комарницького, — таке рішення суду коштувало забудовнику 50 тисяч», — зазначає Перов.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button