Португалія припиняє видачу «золотих віз», оскільки її звинувачують у зростанні цін на житло
Такі візи дають право на тривале проживання у країні покупцям дорогої нерухомості.
Такі візи дають право на тривале проживання у країні покупцям дорогої нерухомості.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 119 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Влада Португалії відмовилася від видачі «золотих віз», які давали право на тривале проживання у країні покупцям дорогої нерухомості. Програма, відома як Permit for Investment Activity, принесла 6,9 млрд євро інвестицій з 2012 року, пише Еuractiv.
Як зазначив прем’єр-міністр Португалії Антоніо Коста, відповідні заходи спрямовані на боротьбу зі спекуляціями на ринку нерухомості та зниження ринкових цін в довготривалій перспективі. Адже з приблизно 11 тисяч золотих віз, виданих на сьогодні, понад 9 тисяч були використані виключно для інвестицій у нерухомість.
«Золоті візи» будуть поновлюватися лише для осіб, які постійно проживатимуть в країні, а також для їхніх родичів. Крім того, держпрограма пролонгується для тих, хто здає придбану нерухомість у довгострокову оренду.
Щоб знизити ціни на нерухомість влада країни також спростила дозволи на будівництво, обмежила розмір підвищення цін на оренду. Ці заходи є частиною урядового пакету законопроєктів, який був схвалений Кабінетом міністрів 16 лютого і спрямований на вирішенням житлової кризи.
Інвестиції в «золоту візу» Португалії, яка давала можливість заможним іноземцям отримувати право на проживання та можливість подорожувати країнами Європейського Союзу, підскочили в листопаді 2022 року майже на 50%. Загалом країна залучила 6,9 млрд євро інвестицій переважно з Китаю (11 628 дозволів на проживання), Бразилії та Туреччини.
Такі програми в Португалії та Ірландії були запроваджені десять років тому, щоб допомогти вийти з фінансової кризи, пише Financial Times.
Хмарочос писав, що останніми часом житлова криза в Ірландії посилилася через прийом біженців – там платитимуть 800 євро людям, які пропонують житло українцям.
Рішення Португалії припинити цю схему було зумовлене занепокоєнням через різке зростання цін на житло. Крім того, останніми роками ціни на нерухомість зросли через те, що іноземці купують вторинні будинки або квартири для здачі в оренду туристам через такі платформи, як Airbnb.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті