
23 березня київські депутати проголосували за перейменування вулиці Марини Цвєтаєвої на Троєщині на честь Олександри Екстер.
Чимало вулиць лівобережного району, який почав забудовуватися з середини 1980-х, мали назви письменників і поетів. Вулиці Цвєтаєвої та Маяковського навіть стали героями документального фільму Поліни Мошенської 2015 року.
Російська поетка Марина Цвєтаєва була однією з найпопулярніших постатей пізньої радянської культури. У 1922 році 30-річна Цвєтаєва емігрувала в Європу, де жила в Чехії та Парижі. 1939 року повернулася до СРСР, де радянська влада розстріляла її чоловіка та відправила в 15-річне заслання її доньку. У 1941 році поетка повісилася.
Художниця Олександра Екстер вважається однією з ключових фігур українського авангарду. Вона народилася 1882 року в польському Білостоку в родині білоруського єврея та грекині, однак 35 років прожила в Україні.
Їй було три роки, коли сім’я переїхала спершу до Сміли, а потім до Києва. Екстер закінчила київську гімназію святої Ольги та Київське художнє училище. Вчилася там разом із Олександром Богомазовим та Олександром Архипенком. Одружившись, поселилася на вулиці Богдана Хмельницького, 27/1.

Згодом вона поїхала до Парижа, де познайомилася з Аполлінером і Пікассо. Далі вона мандрує Європою, а також буває в Одесі й Києві. Зокрема, в Києві вона зустріла проголошення УНР. Через те, що деякий час художниця жила у Москві та брала активну участь у русі російського авангарду, її зараховують до російської культури — не лише росіяни, але й світові музеї.

У живописі Екстер тяжіла до кубізму, футуризму й супрематизму. Авангардистські виставки, які вона влаштовувала у 1908-1912 роках на Хрещатику разом з Давидом Бурлюком і Олександром Богомазовим, не були надто тепло сприйняті київською публікою.

Та найбільше художниця відома своїми новаторськими ескізами до сценічних декорацій та костюмів.


Також займалася книжковою графікою, оформленням інтер’єрів, прикладним мистецтвом.



Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» всього від 100 грн/місяць!
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті