Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 119 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: Сатосі Нагаре, Nippon Foundation

У столиці Японії збудували громадську вбиральню за проєктом Майлза Пеннінгтона та дизайнерської лабораторії при Токійському університеті. Особливість цього проєкту — те, що він може слугувати також як публічний простір і місце для зустрічей, повідомляє Dezeen.

Фото: Сатосі Нагаре, Nippon Foundation

Приміщення з туалетами розташували по обидва боки від майданчика з лавами. Під стелею можна встановити проєктор і влаштовувати кінопокази на пристосованих для цього білих стінах. Також ці стіни підходять для розвішування художніх робіт.

Фото: Сатосі Нагаре, Nippon Foundation

Завдяки конструкціям, що нагадують боларди, лави можна з’єднувати між собою в різних варіаціях. Є також розетки для заряджання гаджетів.

Фото: Сатосі Нагаре, Nippon Foundation

Ця вбиральня, розташована у Хатагая, частині району Сібуя, — частина «туалетного проєкту», який запустили в Токіо перед Олімпійськими іграми. Він передбачає будівництво 17 громадських вбиралень. Серед авторів — лауреати Прітцеківської премії Сігеру Бан, Фуміхіко Макі, Тадао Андо. «Хмарочос» писав про ті, що були завершені у 2021 році.

Днями завершили останню вбиральню за проєктом Соу Фудзімото на жвавій вулиці Нісі Сандо в районі Асакуса, повідомляє designboom. Формою вона нагадує ванну. На низькому вигині можна помітити крани — для тих, хто хоче помити руки, не заходячи всередину.

Фото: designboom

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button