У Токіо збудували вбиральню, яка слугуватиме громадським простором (фото)
Павільйон розробили так, аби було зручно дивитися фільми, спілкуватися та влаштовувати художні виставки.
Павільйон розробили так, аби було зручно дивитися фільми, спілкуватися та влаштовувати художні виставки.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
У столиці Японії збудували громадську вбиральню за проєктом Майлза Пеннінгтона та дизайнерської лабораторії при Токійському університеті. Особливість цього проєкту — те, що він може слугувати також як публічний простір і місце для зустрічей, повідомляє Dezeen.
Приміщення з туалетами розташували по обидва боки від майданчика з лавами. Під стелею можна встановити проєктор і влаштовувати кінопокази на пристосованих для цього білих стінах. Також ці стіни підходять для розвішування художніх робіт.
Завдяки конструкціям, що нагадують боларди, лави можна з’єднувати між собою в різних варіаціях. Є також розетки для заряджання гаджетів.
Ця вбиральня, розташована у Хатагая, частині району Сібуя, — частина «туалетного проєкту», який запустили в Токіо перед Олімпійськими іграми. Він передбачає будівництво 17 громадських вбиралень. Серед авторів — лауреати Прітцеківської премії Сігеру Бан, Фуміхіко Макі, Тадао Андо. «Хмарочос» писав про ті, що були завершені у 2021 році.
Днями завершили останню вбиральню за проєктом Соу Фудзімото на жвавій вулиці Нісі Сандо в районі Асакуса, повідомляє designboom. Формою вона нагадує ванну. На низькому вигині можна помітити крани — для тих, хто хоче помити руки, не заходячи всередину.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті