Турецькі міста нагадують пустелю після розчищення руїн (фото)
Фото Антиохії після прибирання завалів демонструє масштаби руйнувань, які завдав землетрус.
Фото Антиохії після прибирання завалів демонструє масштаби руйнувань, які завдав землетрус.
Фотографія турецького міста Антак’я після прибирання завалів демонструє масштаби руйнувань, які завдав землетрус шостого лютого цьому регіону.
Ось так на супутникових знімках Maxar виглядає центр Антак’ї до катастрофи та після розчищення руїн:
Це засноване у IV столітті місто, відоме раніше як Антіохія. Землетрус зруйнував старовинну синагогу, православну церкву святого Павла ХІХ століття, мечеть VII століття Хабіб-і-Неккар Камії. Загалом в Антак’ї фактично не лишилося будинків, не ушкоджених тією чи іншою мірою. Працівники, які розчищали завали, припускали, що доведеться знести 90% споруд, адже навіть ті, що встояли, будуть небезпечними для проживання, особливо в разі нового землетрусу.
Два землетруси магнітудою до 7,8 бала забрали життя понад 57 тисяч людей у Туреччині та Сирії.
Ще одне стародавнє місто, яке населяли переважно вірмени до здійсненого османами геноциду, — Малатья, також зазнало значних руйнувань.
Руїни, які залишив по собі землетрус, — окрема проблема і дуже масштабна. За даними ПрООН, утворилося до 210 мільйонів тонн уламків — найбільше, ніж після будь-якої іншої катастрофи в сучасній історії.
Від того, як прибирають, перевозять і утилізують будівельне сміття, залежить ступінь шкоди довкіллю та людям. Так, екологи спостерігали, як сміття з Антак’ї вивозили на відкритих вантажівках, й уламки та пил, що потенційно містять азбест, мікропластик і свинець, розсіювалися навкруги.
«Якщо сміття вивантажуватимуть у долини, природні болота та сільськогосподарські землі, це буде дуже небезпечно. По-перше, ці шкідливі сполуки змішаються з ґрунтом і ґрунтовими водами. Це викликатиме захворювання, передусім рак, у людей, які вживатимуть їжу, вирощену на забруднених землях», — попереджає біолог Ясін Ілемін.
Небезпечні сполуки впливатимуть на всю екосистему та її біологічне різноманіття. Гинутимуть цілі види рослин і тварин.
Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» всього від 100 грн/місяць!
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті