Під «мостом Кличка» забудовник може знести споруди водогону ХІХ століття
У Києві загалом вціліло лише чотири споруди першої черги водогону.
У Києві загалом вціліло лише чотири споруди першої черги водогону.
Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 297 днів. За цей час ми опублікували 26304 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
Стати членом Товариства | Хто ми такі?
На ділянці під велопішохідним мостом через Володимирській узвіз, якій загрожує забудова, розташовано будівлі першої черги централізованого водогону. На це звертають увагу юрист Дмитро Перов і краєзнавець Олександр Михайлик.
Зараз місто намагається через суд розірвати договір оренди з фірмою «Етрекс». Компанія, пов’язана з забудовником Дмитром Буряком, планує спорудити готель і ТРЦ на двох ділянках площею 0,22 та 0,45 гектара на схилах.
Зокрема, у разі забудови ділянки на Володимирському узвозі, 6 буде знесено будівлі водогону, зведені у 1871-72 роках. Одна з них дерев’яна. За словами Михайлика, в Києві загалом вціліло лише чотири споруди першої черги водогону, і з них лише дві наземні.
Перов повідомляє, що з дерев’яної будівлі вже знімають дах.
Неподалік розташовано будівлю фільтру Київського водогону, зведену в 1886-1887 роках під час прокладання другої черги:
Перов нагадує, що місто має вдалий приклад реновації колишніх водопровідних споруд: двадцять років тому відновили будівлю водогінної вежі 1876 року та резервуар чистої води 1909 року, що у Хрещатому парку. Зараз це Музей води.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті