Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24981 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

На ділянці під велопішохідним мостом через Володимирській узвіз, якій загрожує забудова, розташовано будівлі першої черги централізованого водогону. На це звертають увагу юрист Дмитро Перов і краєзнавець Олександр Михайлик.

Зараз місто намагається через суд розірвати договір оренди з фірмою «Етрекс». Компанія, пов’язана з забудовником Дмитром Буряком, планує спорудити готель і ТРЦ на двох ділянках площею 0,22 та 0,45 гектара на схилах.

Зокрема, у разі забудови ділянки на Володимирському узвозі, 6 буде знесено будівлі водогону, зведені у 1871-72 роках. Одна з них дерев’яна. За словами Михайлика, в Києві загалом вціліло лише чотири споруди першої черги водогону, і з них лише дві наземні.

Перов повідомляє, що з дерев’яної будівлі вже знімають дах.

На фото ремонтних робіт на Володимирському узвозі ліворуч видно дві будівлі водогону. Фото: КМДА

Неподалік розташовано будівлю фільтру Київського водогону, зведену в 1886-1887 роках під час прокладання другої черги:

Фото: kievlyanin2015.livejournal.com

Перов нагадує, що місто має вдалий приклад реновації колишніх водопровідних споруд: двадцять років тому відновили будівлю водогінної вежі 1876 року та резервуар чистої води 1909 року, що у Хрещатому парку. Зараз це Музей води.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button