Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 122 днів. За цей час ми опублікували 24984 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: ukrainer

Тростянецька громада отримала стратегію просторового планування, де визначені основні засади планування, забудови, розвитку громади на довгострокову перспективу. Про це повідомила міська рада.

Документ є результатом восьмимісячної волонтерської роботи досвідчених експертів. У ньому зроблено аналіз сильних, слабких сторін міста від центру до найвіддаленіших районів, а також сприятливих можливостей і загроз. Він відображає урбаністичний розвиток, сучасні ідеї, інновації, спрямовує розвиток міста в нових реаліях та допомагає Тростянцю та його фінансовим партнерам визначити інвестиційні пріоритети на 25-річну перспективу, розповіли в міськраді.

У стратегії описана ініціатива «Поєтапна відмова від газу» для набуття Тростянцем енергонезалежності, а також плани відновлення інфраструктури від транспорту до водопостачання та сучасної утилізації твердих побутових відходів, створення осередків міста – комерційного, освітнього, спортивного фахово опрацьовані й обраховані в цьому важливому документі.

Майстер-план включає стратегію розвитку зелених зон, в якій йдеться про міське охолодження, вентиляцію, артерії для спорту, відпочинку та туризму; створення придатного для будівництва ґрунту; створення зони для зустрічей.

Крім того, Тростянцю хочуть створити бренд «найсолодшого міста України». Серед ідей – організувати освітню програму для молодих шоколатьє та кондитерів, відкрити філію відомої європейської кондитерської тощо.

Плани стосуються створення сміттєзвалища, який включатиме центр переробки, та нової очисної станції води. Для забезпечення міста електроенергією пропонують облаштувати фотовольтаїчні установки, які можуть покрити 77% попиту населення. Також розглядається створення заводу на біомасі.

Презентацію організували й провели експерти з CES clean energy solutions, iC Ukraine та tbw research, а також експерт з містобудування Йозеф Люгер, експерт з тенденцій розвитку міст Ханнес Хорват, експерт з відходів Пітера Блашке та водопостачання – Мадіс Меддісон тощо.

Читайте також: ZOTOV & CO розробили проєкт відбудови вокзалу в Тростянці (рендери)

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button