У Європі створили рейтинг міст з найкращими умовами для психічного благополуччя
Копенгаген посів перше місце у рейтингу міст для покращення психічного благополуччя.
Копенгаген посів перше місце у рейтингу міст для покращення психічного благополуччя.
Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 296 днів. За цей час ми опублікували 26300 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
Стати членом Товариства | Хто ми такі?
Організація The Social Hub склала рейтинг європейських міст з ідеальними умовами для покращення та підтримки ментального здоров’я.
Аналітики дослідили 36 найпопулярніших міст Європи, порівнявши низку факторів, які мають позитивний вплив на психічне благополуччя – від зовнішнього середовища до спільноти навколо. Проаналізовані показники включають сонячні години, рейтинг щастя, кількість пішохідних доріжок, якість повітря, рівень забруднення, середню вартість абонементу в спортзал, середню тривалість робочого дня, сприйняття ЛГБТК+, а також поширеність депресії та тривоги.
«Існує кілька причин, чому одне місто може бути кращим для вашого психічного здоров’я, ніж інше. На це впливає свіже повітря, отримання достатньої кількості вітаміну D, життя в середовищі зі стійким балансом між роботою та особистим життям», – йдеться в дослідженні.
Перше місце посіла данська столиця Копенгаген. Місто пропонує чисте повітря (81,9 зі 100) та низький рівень забруднення (21,2). Жителі можуть отримати приблизно 1912 годин сонячного світла на рік і скористатися 85 пішохідними доріжками поблизу. Загалом Данія має кращий бал за щастя, ніж будь-яка інша країна, з оцінкою 7,6 з 10. Це також одна з найбільш дружніх до ЛГБТК+ країн.
Австрійський Відень займає другу позицію. Місячний абонемент у спортзал там коштує в середньому 27,94 євро (1 124 гривень). Попри нижчий індекс щастя (7,16), ніж у Данії, депресія менш поширена в Австрії: 3,42% її населення стикається з цією проблемою порівняно з 3,85% у Данії.
Столиця Швеції Стокгольм опинилася на третьому місці рейтингу з показником щастя 7,4. Місто займає третю позицію за кількістю пішохідних доріжок (734) і друге місце за якістю повітря (84,3). Середня вартість місячного абонементу в спортзал коштує 41 євро (1 650 гривень).
Столиця Норвегії Осло посідає четверте місце в загальному списку. Кількість годин сонячного світла на рік нижча (1668), але місто має низький рівень забруднення (21,7), а також чисте повітря (77,1).
Норвегія займає перше місце за соціальним прогресом з результатом 90,7 – найвищим серед усіх країн.
Нідерландська столиця Амстердам посідає п’яте місце завдяки високій оцінці якості повітря (74,8) та доступному абонементу в спортзал – приблизно 35 євро на місяць (1408 гривень). Водночас кількість пішохідних доріжок менша порівняно з іншими містами (62).
Жителі Нідерландів також виграють від скороченого робочого тижня з середньою тривалістю 30,9 години (найкоротший з усіх проаналізованих міст), а сприяння ЛГБТК+ оцінюється в 89 балів зі 100.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті