Чи вдалося Євробаченню-2023 лишитися осторонь політики?
Оглядачі називають Євробачення-2023 найполітизованішим за всю історію конкурсу.
Оглядачі називають Євробачення-2023 найполітизованішим за всю історію конкурсу.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 119 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Євробачення від початку свого заснування у 1950-х роках позиціює себе як пісенний конкурс, який допомагає країнам рекламувати себе як туристичні напрямки, і всіляко намагається дистанціюватися від політики.
Цьогорічне Євробачення проходить у британському Ліверпулі від імені України, яка перемогла торік, але не може прийняти у себе конкурс через війну, розв’язану Росією. Тема війни прямо не проговорюється і не згадується. Так, між виступами виконавців показують листівки з туристичних місць України — які нічим не нагадують про бойові дії та обстріли.
Електрогурт Tvorchi, що представляє Україну, обрав доволі аполітичну місію — збір грошей на інкубатори для передчасно народжених дітей. Асоціації з війною в їхньому перформансі викликають хіба образи сталевих протезів.
Днями організатори заявили, що відмовили президенту Володимиру Зеленському у можливості виступити зі зверненням у фіналі. В офісі прем’єра Великої Британії заявили, що розчаровані: мовляв, цінності та свободи, за які бореться український народ, «не є політичними, вони є фундаментальними».
Менше з тим, деякі оглядачі називають Євробачення-2023 найполітизованішим за всю історію конкурсу.
Виступ панкгрупи Let 3 від Хорватії доволі прозоро натякає на російське вторгнення: музиканти виходять на сцену у військовій уніформі, співають про «мамо, я йду на війну, мерзенний, підлий психопат» та витягують чималенькі макети ракет.
Цілком недвозначною є й пісня «Водяний пістолет» Ремо Форрера, який презентує Швейцарію. «Коли ми були малими, ми гралися в іграшкові танчики й у солдатиків. І де ми зараз? На фронті, — йдеться у тексті. — Я не хочу бути солдатом, не хочу гратися зі спражньою кров’ю… Більше ніяких водяних пістолетів, лише мішки з тілами, на які ми перетворилися».
Під час позаконкурсного виступу українки Alyosha лунає запис звуків сирен повітряної тривоги, на сцені розігрується початок війни, прощання з солдатом, на екранах виникає листування з тими, хто евакуювався за кордон.
Оглядач конкурсу Едріан Бредлі вважає, що організатори зробили максимум із того, що могли, аби прикути увагу до війни в Україні.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті