Шість киян публікували в соцмережах роботу ППО. Зйомку вели також онлайн-камери
Викладені в соцмережі фото та відео могли скоригувати вогонь на українські системи ППО.
Викладені в соцмережі фото та відео могли скоригувати вогонь на українські системи ППО.
Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 322 днів. За цей час ми опублікували 26475 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
Стати членом Товариства | Хто ми такі?
Принаймні шість блогерів запостили фото й відео роботи протиповітряної оборони в Києві під час російського ракетного удару 16 травня. Зйомка велася також на камери спостереження, встановлені на вулиці приватними власниками, повідомляє СБУ.
Опубліковані в телеграмі та інстаграмі фото й відео дозволили розкрити розташування та специфіку роботи української ППО. За лічені хвилини ці матеріали підхопили російські телеграм-канали.
Працівники СБУ завітали додому до шістьох блогерів, вилучили в них телефони та комп’ютери. Відкрите проти фігурантів кримінальне провадження ч. 2 ст. 114-2 передбачає до восьми років ув’язнення.
Водночас на відео, опублікованому СБУ, блогери заявляють, що робили це без злого умислу, провину визнають, вибачаються, й повідомляють, що з ними провели профілактичні бесіди.
Роботу онлайн-камер, які належали кільком київським комерційним структурам і фіксували роботу ППО, вже заблокували. СБУ зазначає, що доступ до відзнятого матеріалу був відкритим для широкого кола.
Читайте на цю тему: Російські хакери зламують камери українських кав’ярень, щоб слідкувати за постачанням зброї
Раніше речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат заявляв, що військові адміністрації, можливо, накладуть обмеження на роботу камер на заправках, магазинах, в інших закладах.
Служба безпеки наголошує, що публікація фото чи відео роботи ППО та наслідків обстрілів розцінюється як коригування ворожого вогню.
Інструкція: Що не можна показувати на світлинах і відео під час війни
Росіяни стверджують, що під час атаки 16 травня знищили ракетою «Кинджал» американський зенітно-ракетний комплекс Patriot, який використовується для протиповітряної оборони Києва. Україна наразі має дві таких системи.
Україна та США поки офіційно ані підтвердили, ані спростували цю інформацію. За даними CNN, російська ракета справді могла пошкодити Patriot.
Ігнат пояснює, що Patriot не можна знищити однією ракетою, бо це комплекс, елементи якого розташовані в різних місцях. Так, є командний пункт, розміщений окремо радар, і до восьми пускових установок, які теж розташовані на відстані.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті