Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 322 днів. За цей час ми опублікували 26475 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: facebook.com/saveholosiiv

Громадська організація «Голосіївський шлях» та Офіс Трансформації Максима Бахматова підписали меморандум про співпрацю для збереження Голосіївської вежі.

Неподалік водонапірної вежі на вулиці Горіхуватський шлях, 11 компанія «Голосіївські вежі» планує звести житловий комплекс. У лютому будівлю занесли до списку об’єктів культурної спадщини Києва, й розпочате будівництво було зупинено.

Ділянка, на якій розташована Голосіївська вежа, межує з національним природним парком «Голосіївський», — а використання таких територій обмежується природоохоронним законодавством. Крім того, термін оренди земельної ділянки, на якій планується зводити ЖК, сплив у січні 2023 року.

Забудовник звернувся до архітектурно-проєктної групи Анни Кирій через спротив місцевих мешканців — через нове будівництво може зруйнуватися сусідній житловий будинок. На спільній зустрічі з активістами та представниками забудовника архітекторка наголосила на необхідності геодезичного моніторингу аварійного будинку. Група завершує передпроектні пропозиції, й будівництво буде призупинено.

Водночас адвокатка Наталії Гнатуш переконана, що можливостей для законного будівництва на цій ділянці немає. 

Спроби розпочати забудову біля вежі були ще у 2004 році, але через спротив громади попередній забудовник — фірма «МЖК Оболонь» — припинив роботи. Тоді від земельної ділянки з вежею без належного оформлення відокремили 0,5 гектара й передали з державної у комунальну власністю.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button