Дефіцит зерен підвищує вартість найдешевшої чашки кави – Вloomberg
ціна на арабіку вже зросла на 20%, а робуста цього тижня досягла найвищого піка ціни за останні 12 років.
ціна на арабіку вже зросла на 20%, а робуста цього тижня досягла найвищого піка ціни за останні 12 років.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 119 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Ціни на обсмажені зерна кави почали зростати у всьому світі. Одна з головних причин – поганий врожай, які зібрали найбільші експортери, пише Bloomberg.
Зокрема, ціна на арабіку вже зросла на 20%, а на світових біржах ціни сягнули рекордного показника за останні сім років. Крім того, спостерігається тенденція, що підприємці почали переходити на каву із зерен робусти, щоб покрити витрати на виробництво. У результаті попит на робусту значно зріс, а пропозиція – в дефіциті. Цього тижня зерна робусти досягли найвищого піка ціни за останні 12 років.
Читайте також: Україна наклала санкції на торгівлю з Нікарагуа. Чи зникне з кав’ярень популярна кава?
В’єтнам – найбільший у світі виробник робусти – зібрав найменший за чотири роки врожай. Бразилія, яка на другому місці серед лідерів із вирощування цього сорту, постраждала від посухи, а Індонезія – від сильних злив. Негода знищує кавові плантації, відповідно, через це підвищуються ціни.
Видання The Page писало, що за останні півтора року кава в Україні здорожчала на 30-35%. Очікується, що навесні ціни на неї зростуть ще на третину. А восени цього року буде ще одне зростання до 50%.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті