Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24972 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: Дмитро Перов

Департамент охорони культурної спадщини КМДА не надавав дозволи на проведення будь-яких робіт на території броварні Карла Шульца на Деміївці. Наразі у відомстві проводять дослідження, аби надати будівлям заводу статусу об’єкту культурної спадщини, пише БЖ.

У департаменті повідомили, що будівлі на території пивоварні не перебувають на обліку об’єктів культурної спадщини, але пивзавод Шульца має історико-культурну цінність та внесений до переліку об’єктів 19-20 століть, яким може загрожувати знищення або пошкодження.

У лютому 2023 комісія КМДА встановила, що один із корпусів комплексу демонтовано, а на іншому з корпусів комплексу будівель проведено частковий демонтаж об’єму даху та двох поверхів. Відомство зверталося до власника з вимогами зупинити проведення робіт та надати наявну дозвільну документацію на проведення відповідних робіт. КМДА також проінформувало Міністерство культури стосовно проведення робіт, що відбуваються на території заводу.

Фото: Антон Короб

Комплекс будівель історичної броварні перебуває у приватній власності БО «Міжнародний благодійний фонд «Фонд національного добробуту Криму». Хмарочос писав, що організація планує звести кримськотатарський культурно-освітній центр і мечеть на п’ять тисяч людей.

Візуалізація: fnbk.org

Будівлі старовинного пивзаводу Шульца знову почали розбирати 25 лютого цього року. Власники промислового комплексуруйнують мурування зі старовинної жовтої цегли, зокрема на сушильній вежі.

Корпус, до якого прилягала сушильна вежа, вже зруйнували повністю. У 2021 році, вже розібрали один з перших виробничих корпусів і частково – фасад житлового будинку при заводі.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button