Верещук каже, що дешевше ремонтувати гуртожитки, але в містах продовжують будувати модульне житло
На думку Ірини Верещук, вигідніше вкладати ресурси в ремонт вже збудованих гуртожитків, тим паче в Україні їх достатньо.
На думку Ірини Верещук, вигідніше вкладати ресурси в ремонт вже збудованих гуртожитків, тим паче в Україні їх достатньо.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 123 днів. За цей час ми опублікували 24984 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Ремонт гуртожитків для переселенців є ефективнішим вкладенням грошей, ніж будівництво модульних містечок. Про це заявила міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук.
На її думку, вигідніше вкладати ресурси в ремонт вже збудованих гуртожитків. Водночас Верещук зазначила, що в Україні достатньо обʼєктів такого типу.
Досвід експлуатації модульних містечок для вимушених переселенців показав, що їх неможливо будувати швидко й у великих масштабах. У 25 зведених модульних містечках проживає приблизно п’ять тисяч переселенців, що неспівмірно із загальною кількістю ВПО, які потребують тимчасового житла. Крім того, утримання модульних містечок є досить витратним для місцевих бюджетів.
Раніше Верещук заявляла, що модульні містечка «не спрацювали».
У травні в Ірпені на території колишнього санаторію «Ластівка» відкрили містечко з 12 фінських таунхаусів. А в квітні в Чернівцях відкрили перше модульне містечко для переселенців, на будівництво якого країни Європейського Союзу виділили понад три мільйони євро.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті