Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 9 років та 293 днів. За цей час ми опублікували 23606 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: César Béjar

У мексиканському місті Морелія родина замовила в архітекторів проєкт будинку, в якому вони почувалися б у безпеці. Місцеве бюро HW Studio Arquitectos створило герметичну будівлю з глухим фасадом, повідомляє Dezeen.

На цій самій ділянці був інший будинок замовників. Вони зібрали у ньому велику колекцію релігійних об’єктів і творів мистецтва. Однак зростання рівня злочинності та, зокрема, пограбувань, почало їх непокоїти.

Тож родина вирішила не реконструювати своє житло, а натомість збудувати новий будинок. Серед побажань, крім відчуття безпеки, був суворий мінімалістичний дизайн без декору й атмосфера духовності. Власне, самі замовники й запропонували зробити високі стіни без зовнішніх вікон.

«Ми розуміли, що таким чином архітектура може повернути їм втрачене відчуття безпеки», — зазначає керівний архітектор студії Рогеліо Ваєхо Борес.

Квартал, в якому розташовано житло, віддавна забудовується у різних стилях. Тож архітектори вважають, що білий куб якраз буде доречним.

З боку вулиці одноповерховий будинок площею 375 квадратних метрів виглядає як суцільний блок з єдиним отвором для входу. Всередині аскетичну геометрію пом’якшують арочні стелі. Поверхні вкрито білим тиньком, підлогу вимощено світло-сірим мармуром.

L-подібна в плані будівля приховує низку внутрішніх двориків, сполучених довгими коридорами зі скляними стінами, крізь які й потрапляє денне світло. Серед приміщень — кухня, вітальня, три кімнати, а також гараж.

Система патіо та високі стелі дозволяють підтримувати комфортний мікроклімат у приміщенні. Завдяки сонячним панелям будинок обходиться без під’єднання до електромереж.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button