Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: facebook.com/oleksandr.tkachenko.ua

Петиція за звільнення з посади міністра культури Олександра Ткаченка набрала необхідні 25 тисяч голосів.

Звернення, зареєстроване сьомого березня, зникло з сайту на початку травня. Кабмін оновив онлайн-платформу петицій, тож створені перед цим петиції перемістилися на нову адресу.

У тексті петиції пояснюється лише, що діяльність міністра «спричинила стагнацію в культурній сфері». Однак культурні діячі, які агітували в соцмережах ставити підписи, мають конкретніші претензії.

У листопаді минулого року виник новий скандал із Довженко-Центром, коли підпорядковане уряду Держкіно намагалося замінити чинну директорку. У 2021-му криза охопила Український культурний центр.

Музична спільнота підписувала петицію через те, що Мінкульт ускладнив умови для виїзду артистів-чоловіків за кордон. Це сталося після скандалу зі стендап-коміком Андрієм Щегелем, який отримав тимчасовий дозвіл на виїзд як артист і вирішив не повертатися. Нові правила на практиці призвели до скасування закордонних концертів багатьох музикантів.

Ткаченко, як людина з команди Зеленського, фокусується в культурі на масштабні проєкти в радянському стилі, вважає культурна оглядачка Дарія Бадьйор.

«Реставрація має бути великою, на святкування Дня незалежності треба витратити майже два мільярди гривень, а українські фільми мають бути обов’язково для масового глядача. Задля досягнення видовищних результатів, нехтують принципами та процедурами, змушуючи їх оминати», — пише вона.

Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
всього від 100 грн/місяць!

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button