Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 304 днів. За цей час ми опублікували 26351 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: kyiv.novyny.live

Міський голова Віталій Кличко зареєстрував проєкт рішення Київради про перейменування вулиці Павла Скоропадського у Печерському районі на вулицю Олександра Омельченка.

У січні 74% кияни, що голосували в застосунку «Київ Цифровий», висловилися проти такого перейменування.

Але Кличко аргументує необхідність перейменуваня тим, що під час активної дерусифікації топонімів у Києві раптом виявилося дві вулиці Павла Скоропадського.

Так, Київрада перейменувала на честь гетьмана Скоропадського не лише вулицю Льва Толстого, але й розташований по інший бік площі Льва Толстого (зараз — Українських героїв) безіменний раніше проїзд між Великою Васильківською та Басейною. Цей проїзд Кличко й пропонує назвати на честь Омельченка.

Google Maps

У пояснювальній записці згадується, що Омельченко гідний вшанування, бо був мером Києва у 1999–2006 роках, має відзнаки Герой України та Заслужений будівельник.

Водночас киянам він запам’ятався як той, хто знищив трамвайне сполучення лівого й правого берегів, перебудував Майдану Незалежності під торговельний центр, дозволив знесення Сінного ринку і загалом за його керівництва розгорнулася неконтрольована забудова. Крім того, другий мер столиці був учасником кількох дорожніх аварій, внаслідок яких загинули дві людини.

Нагадаємо, Омельченко помер у листопаді 2021 року на 84-му році життя.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button