Комісія ОП разом з Кличком два дні перевіряла стан укриттів Києва. Які результати?
За даними міністра Олександра Камишіна, 45% сховищ непридатні для використання або взагалі зачинені.
За даними міністра Олександра Камишіна, 45% сховищ непридатні для використання або взагалі зачинені.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24972 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Міністр стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін, якому доручили провести ревізію укриттів у Києві, відзвітував за два дні роботи комісії: 45% сховищ непридатні для використання або взагалі зачинені.
Загалом комісія перевірила 1849 укриттів: із них 242 (13%) – не змогли відчинити, 596 (32%) – непридатні, 1011 – готові до використання.
Опублікована мером Віталієм Кличком інфографіка свідчить, що найкращі бомбосховища в Дніпровському, Оболонському, Святошинському та Шевченківському районах, найгірші – в Деснянському, Солом’янському та Подільському.
Безперешкодний доступ до укриттів мають мешканці Деснянського, Солом’янського, Оболонського та Дніпровського районів, найнедоступніші укриття – в Голосіївському, Печерському та Шевченківському.
Під час перевірки Кличко був занепокоєний, що у складі групи знову не було представників Київської міської військової адміністрації. Водночас Георгій Могильний стверджує, що сам Кличко у листопаді минулого року затвердив себе у складі КМВА, як члена апарату КМДА, яка наразі має статус КМВА.
За інформацією КМДА у Києві налічується близько 5 тисяч споруд цивільного захисту, зокрема 500 сховищ для працівників підприємств і 4500 укриттів для населення.
Крім того, у міському застосунку «Київ Цифровий» з’явилася офлайн-мапа бомбосховищ, де є можливість поскаржитися на зачинене або недоступне укриття. За добу від киян було отримано більше тисячі скарг.
Вночі першого червня росіяни запустили 10 ракет «Іскандер» по об’єктах цивільної та критичної інфраструктури Київщини. Одна із загиблих прямувала до укриття, яке було зачинене. Суд призначив трьом посадовцям, затриманим через недопуск громадян до сховища у лікарні, запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту, охоронцю – тримання під вартою без визначення альтернативи.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті