Урбаністи з Big City Lab створили проєкт для житла та бізнесу в Славутичі (візуалізації)
Проєкт створено спільно з литовськими партнерами PUPA.
Проєкт створено спільно з литовськими партнерами PUPA.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 122 днів. За цей час ми опублікували 24984 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Українська команда Big City Lab спільно з литовськими партнерами PUPA пропонує перетворити стару закинуту поліклініку в бізнес-резиденцію, де зможуть жити переселенці. Перший тест проведуть в Славутичі.
«Одна з проблем українських міст зараз – те, як вони неефективно використовують простір. Створюючи будь-яку будівлю, варто закладати в неї одразу три функції: житло, комерційну площу, публічний простір», – заявляє Вікторія Тітова, керівниця Big City Lab.
На її думку, кожне місто України має закинуті будівлі, які можна було б перетворити на бізнес-резиденції та житло для вимушених переселенців, щоб не створювати окремі ізольовані модульні містечка на околицях, які лише розділяють мешканців, а не об’єднують. Так спільно з литовським бюро PUPA команда створила проєкт Poliklinika – мікс комерційних, соціальних та житлових просторів в одному місці. Це концепція, яка створена для міста Славутич. Досвід планують перенести на інші міста України.
У Славутичі є будівля поліклініки, яка не використовується за призначенням і пустує вже 9 років. Її загальна площа – 10 000 квадратних метрів. У результаті реконструкції ми отримаємо 3000 квадратних метрів під комерційну та виробничу діяльність, центр психологічної підтримки та 140 квартир, розповідає Юрій Фомічев, міський голова.
Приставна конструкція з балконами дозволить позбавитися відчуття лікарні і створити комфортні квартири. Планують додати життя на даху: публічний простір, а також приватні будинки. Проведуть модернізацію та утеплення будівлі, також планують встановлення сонячних панель на даху для енергетичної сталості, а фасади будуть створені з екологічних матеріалів.
Долучитися до проєкту можна, залишивши заявку на сайті.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті