Вчені вперше виростили штучні ембріони людини без використання статевих клітин
Чи може штучний ембріон розвиватися далі, наразі невідомо.
Чи може штучний ембріон розвиватися далі, наразі невідомо.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 119 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Вченим вдалося створити синтетичні людські ембріони на основі стовбурових клітин — без використання яйцеклітин і сперматозоїдів, повідомляє The Guardian.
«Ми можемо створювати людські ембріоноподібні моделі шляхом перепрограмування клітин», — заявила професорка Кембриджського університету та Каліфорнійського інституту технологій Магдалена Жерницька-Гьоц на зустрічі Міжнародної спілки дослідження стовбурових клітин у Бостоні.
Клітинні структури не мають серця і зачатків мозку, але містять клітини, що формують плаценту, жовтковий мішок і власне сам ембріон. Чи може штучний ембріон розвиватися далі, наразі невідомо.
Вчені сподіваються, що ці моделі, подібні до ембріону людини на ранніх етапах розвитку, допоможуть у вивченні генетичних відхилень і біологічних чинників повторних викиднів. Спостереження за розвитком синтетичної моделі ембріона, за словами науковців, дає величезний обсяг даних для розуміння виникнення дефектів.
Законодавство не дозволяє вирощувати людські ембріони в лабораторії більш як 14 днів. Створені зі стовбурових клітин моделі, за словами Жерницької-Гьоц, відповідають розвитку природного ембріона на стадії, що дещо перевищує цей термін.
Кожну з моделей вирощували з однієї стовбурової клітини. Вони досягли періоду гаструляції — етапу розвитку зародка, коли клітини починають розшаровуватися на три різні морфологічні лінії, це передує формуванню органів.
«Наша модель людини є першою моделлю людського ембріона з трьома лініями, яка визначає амніон (оболонку) і зародкові клітини, клітини-попередники яйцеклітини та сперми», — зауважує Жерницька-Гьоц.
Використання штучно вирощених ембріонів, утім, наштовхується на низку юридичних обмежень. Наприклад, імплантувати їх у матку буде незаконним.
Читайте також: У Флориді випустять мільйони генетично модифікованих комарів, які винищать свій вид
Синтетичні ембріони мишей, які вирощують у лабораторіях, майже ідентичні природним зародкам. Але якщо їх помістити у матку миші, з них не виростає дорослих особин. Імплантовані в утробу мавп штучні зародки також припиняли розвиватися потягом кількох днів.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті