Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: SAP 

Вінничанин Анатолій Скорбач, власник будівельної компанії SAP, розробив конструкцію дерев’яних будинків, які можна звести без спецтехніки та бригади будівельників за 72 днів. Про це йдеться у сюжеті «20 хвилин».

На фабриці SAP виготовляють овальні будинки з цілісної деревини або з клеєного бруса. Вони можуть бути площею від 31 квадратного до 84. При збільшенні площі зазвичай конструктори збільшують діаметр, а всі сегменти лишають однаковими.

Усі елементи, які виглядають як бруси невеликого розміру, скріплюються між собою за допомогою киянки. Нею забивають деревʼяний «метелик», змащений силіконом. Розщепити з’єднані між собою деталі вже майже неможливо. Після того, як брус забили, всі щілини будівельники обробляють спеціальним еластичним герметиком.

Фундамент для будинку потрібен найпростіший і легший. За словами будівельника, найдешевший варіант фундаменту, зокрема, звичайний дорожній бордюр.

Зовнішню частину деревʼяного будинку-конструктора обробляють сертифікованою фарбою, яка містить компоненти уфо-, вогне- і біозахисту. Вона вбирається у деревину і таким чином її захищає. За німецькими нормами ця фарба не горюча. У такому будинку безпечно мати навіть камін, чи будь-яке інше традиційне опалення, дотримуючись техніки бепеки.

У одному з будинків, який показав автор, є спальня, де розташовується двоспальне ліжко, тумбочки та комод. Меблі теж виготовлені на фабриці з відходів деревини. У ванній встановлені душова кабіна, унітаз, пральна машина, рукомийник та бойлер. На другому поверсі розміщуються дві дитячі кімнати. Такий двоповерховий будинок може бути розрахований на сімʼю з чотирьох людей.

Будинок, площею у 31 квадратний метр, коштує близько 600 тисяч гривень (15 тисяч доларів).

Скрін 20 хвилин

Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
всього від 100 грн/місяць!

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button