На Позняках знищили експериментальну ділянку з різнотрав’ям, яку обіцяли не косити
Ділянку з різнотрав'ям обіцяли не косити, щоб зберегти та покращити біорізноманіття.
Ділянку з різнотрав'ям обіцяли не косити, щоб зберегти та покращити біорізноманіття.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 119 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
На Позняках у Києві повністю викосили експериментальну ділянку з різнотрав’ям, яку обіцяли не косити, щоб покращити біорізноманіття. Фото опублікував Дмитро Лиховій. Хмарочос звернувся за коментарем до «Київзеленбуду».
Цього року в Києві обрали визначені експериментальні ділянки, на яких висаджуються декоративні луки та застосовується підхід відмови від косіння. Зокрема, були визначені декілька ділянок у кожному районі міста, де наші комунальники висаджують декоративні луки та застосовується підхід натурального росту трав. В обох випадках йдеться про мінімальне скошування, а отже не тільки економію ресурсів, але і створення ідеальних умов для розвитку і захисту біорізноманіття.
На сайті Київради останнім часом щороку з’являються петиції з вимогою припинити скошування трави.
Близько половини площ зелених насаджень у містах займають саме газони. За даними екологічної організації Плато, газон може охолодити повітря на 11 градусів.
Надто часте скошування газону, та ще й під корінь, спричиняє послаблення кореневої системи рослини, тож газон гірше затримує воду й ґрунти, які вивітрюються, пересихають і перетворюються на потріскану кірку. Крім того, надто низько скошені рослини не встигають відновитися, а надто пошкоджені й зовсім відмирають. Також завчасно скошені рослини не встигають розквітнути, і комахи-запилювачі втрачають харчову ланку. Так само зменшується міське біорізноманіття.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті