Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Група дорожньо-будівельних компаній RDS починає соціальний проєкт «Наше місце». Він спрямований на ревіталізацію занедбаних або ушкоджених громадських просторів у малих містах, які постраждали від російсько-українського конфлікту.

Основна мета — вдихнути нове життя в ці громади та сприяти їх демократичному розвитку. Компанія вирішила сфокусувати саме на малих містах та селищах, яким часто приділяють менше уваги та фінансування, як порівняти з обласними центрами та столицею.

«Наше місце» стартує з Макарівською громадою, яка сильно постраждала від російсько-української війни в лютому-березні 2022 року. За оцінками влади, були знищено чи пошкоджено близько половини будівель громади, серед них — приватні та багатоквартирні будинки, інфраструктурні обʼєкти, заклади культури та освіти тощо.

Концепція відновлення Макарівської громади підкреслює важливість Панського парку для місцевих: понад 40 % опитаних підтримують його доброустрій. Хоча зараз парк здебільшого мало використовують, він має значний культурний та соціальний потенціал. Так, тут розташовується Городище (найкраще збережена археологічна памʼятка Київської Русі на Київщині), яке попри значний потенціал та затишність наразі маргіналізоване. Також, парк виходить на річку Здвиж.

Читайте також: Макарівська громада презентувала концепцію відбудови

Команда «Нашого місця» вирішила сфокусувати зусилля на ділянці цього парку: повернути життя до Городища так званими «мʼякими рішеннями» та влаштувати набережну Панського парку в Макарові. Відновлена локація має забезпечити зручне та різноманітне дозвілля на набережній для різних вікових та соціальних категорій, відродити культурне життя на Городищі та органічно звʼязати ці два місця. Це засвідчує Меморандум про співпрацю між RDS та Макарівською селищною радою.

Щоб забезпечити залучення громади та отримати коректні ввідні дані, команда проєкту «Наше місто» 22 та 25 липня проведе презентацію, толоку та фасилітаційний воркшоп за участю архітекторів та експертів. Ці сесії дадуть можливість мешканцям поділитися своїми прагненнями та проблемами. Засновуючись на думках громади, архітектори створять дизайн майбутньої локації. Будівництво стартує тільки після досягнення повної згоди громади.

Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
всього від 100 грн/місяць!

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button