Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 297 днів. За цей час ми опублікували 26304 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: Київміськбуд

Київміськбуду бракує 24 мільярди гривень для добудови 20 житлових комплексів у столиці, розрахованих на 20 тисяч інвесторів. Про це Forbes повідомила директорка департаменту продажу та маркетингу компанії Тетяна Маркова.

Зокрема, 4,5 мільярда гривень необхідно для того, щоб добудувати дев’ять ЖК із тих 18, які Київміськбуд отримав від збанкрутілого Укрбуду.

На середину липня роботи велися лише на чотирьох об’єктах.

Ключова проблема в тому, що будівництво здійснюється виключно коштом нових інвесторів. Кошти не мають цільового призначення та ніким не контролюються, тож забудовник може перекидати кошти з одного об’єкту на інший. 

Навіть у мирний час така модель давала збої. Середня затримка у забудовника становить 17 місяців, за словами представниці ініціативної групи інвесторів Маргарити Якуби. Війна загострила ці ризики: з початком війни попит на квартири впав майже на 95%. Водночас вартість будматеріалів зросла приблизно на 35%.

Друга проблема — борги перед Київміськбудом: 326 мільйонів гривень з боку інвесторів, які купували житло «на виплат», та 400 мільйонів зобов’язань фінкомпанії-управителя фонду фінансування будівництва Укрбуду.

Третя причина — до війни Київміськбуд регулярно оплачував послуги підрядників і навіть співробітників квартирами, за собівартістю. Тепер підрядники не погоджуються на таку схему.

Торік Київміськбуд здав у експлуатацію три ЖК. Виручка впала до 1,4 мільярда. Збиток за минулий рік сягнув майже 55 мільйонів.

Забудовнику почали шукати аудитора, а в КМДА створили тимчасову контрольну комісію для перевірки компанії.

20 липня Нацполіція провела обшуки в офісах Київміськбуду та у квартирах кількох підозрюваних у розтраті бюджетних грошей під час закупівлі квартир у столиці.

Нещодавно стало відомо, що президент Київміськбуду Ігор Кушнір виїхав за кордон із довідкою про інвалідність, щоб підкорити Еверест.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button