Журналісти дослідили доступність вулиць і будинків Києва на прикладі одного мікрорайону
Багато пандусів біля входу зроблено «для галочки», людина на кріслі не може користуватися ними навіть зі сторонньою допомогою.
Багато пандусів біля входу зроблено «для галочки», людина на кріслі не може користуватися ними навіть зі сторонньою допомогою.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 119 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
У типовому мікрорайоні Києва недоступними для маломобільних людей є приблизно 80% входів у будівлі. Такого висновку дійшло видання ТЕКСТИ.
Журналісти дослідили по одному мікрорайону в чотирьох містах: Києві, Запоріжжі, Луцьку та Житомирі. Обрали схожі компактні житлові зони з розвиненою інфраструктурою. Хотіли побачити, перед якими перешкодами постане людина на шляху від свого під’їзду до базових послуг у власному мікрорайоні.
Досліджували виходи з будинків; пішохідні маршрути; входи до закладів; зупинки громадського транспорту. За основу методології брали Альбом безбар’єрних рішень.
«Таке враження, що нам не потрібно ні лікуватися, ні одружуватися, ні харчуватися, ні розважатися — нічого не треба. Ніби всі змирилися, що є окрема категорія людей, яким не можна жити», — каже військовослужбовець Сергій Копищик, який втратив на війні ноги.
Так, у Києві обрали квартали між вулицями Кубанської України, Курчатова, Братиславською та Лісовим проспектом на Лісовому масиві. Ситуація з безбар’єрністю тут приблизно така ж, як у Запоріжжі та Луцьку. Найгірші показники виявилися у Східному мікрорайоні в Житомирі — там недоступні майже 40% доріг і 94% входів у будинки.
Доступ так чи інак ускладнений майже на 80% вулиць у київському мікрорайоні Лісовий.
Доступними є лише 17% входів у будинки. У деяких під’їздах люди самотужки споруджують біля входу заїзди для візків.
Ситуація з закладами та сервісами не набагато краща. Багато пандусів біля входу зроблено «для галочки», людина на кріслі не може користуватися ними навіть зі сторонньою допомогою. Парадоксально, що правильні пандуси є далеко не в усіх аптеках мікрорайону, але завжди — у супермаркетах АТБ.
«Поліклініки потрохи модернізуються, і це класно, але дуже цікавими є пріоритети: туалети для людей на візках є лише на поверхах вище від першого, хоча ліфти не працюють», — коментує Олександра Руденко, яка збирала відомості по Києву.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті