На Подолі горів будинок ХІХ століття. Активісти підозрюють підпал
У ДСНС повідомили, що гасіння ускладнив низький тиск у водомережі.
У ДСНС повідомили, що гасіння ускладнив низький тиск у водомережі.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Приблизно о восьмій годині вечора третього серпня на вулиці Волоській, 5Б зайнялася історична будівля. Занедбаний будинок Дєгтярьова, збудований у 1833-35 роках, має статус щойновиявленої пам’ятки.
У ДСНС повідомили, що гасіння ускладнив низький тиск у водомережі. Загасити пожежу вдалося за дві години.
Активіст Олег Симороз заявив, що пам’ятку «спалила будівельна мафія». За його словами, пожежники їхали понад 20 хвилин, при тому, що пожежну частину №14 розташовано за півтора кілометри, і ще 20 хвилин зайняв пошук гідранта.
Пам’ятка перебуває у приватній власності. Як зазначає Віталій Селик, це — Валентина Сухотеріна з непідконтрольної території України, «яка свідомо доводить історичну споруду до стану руїни, щоб втулити чергову висоточку».
Дмитро Перов, який претендує на посаду директора Департаменту спадщини КМДА, заявляє, що це третій підпал. Будівля вже горіла в 2018 та 2020 роках. Юрист вважає, що є підстави повернути будинок у державну власність.
«Дали добро на знищення історичного Подолу. Історичний район. Будинки з дерев’яними дахами і перекриттями. Гідранти не позначені», — пише депутатка Ксенія Семенова.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті