Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 288 днів. За цей час ми опублікували 26247 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Сергій Боярчуков показує проєкт апарт-готелю, який, на його думку, краще відображає «філософію Подолу», ніж дерев’яна садиба ХІХ століття.

Департамент містобудування та архітектури КМДА дав дозвіл на знесення 200-річного дерев’яного будинку на вулиці Ярославській, 13Б, стверджує депутатка Ксенія Семенова.

Раніше Департамент заявив, що не погоджував демонтаж і не отримував проєктної документації. Запевняли, що картку на порушення благоустрою було анульовано 31 липня. Також у Департаменті сказали, що дізнавшись про знесення будинку направили власнику припис про припинення робіт.

Водночас у Міністерстві культури визнали, що дозволили «реконструкцію». Споруда не мала статусу пам’ятки, тож «підстав відмовити не було».

Будинок 24 березня 2021 року. Фото: М. І. Жарких, pslava.info

Власник будівлі — Сергій Боярчуков. Днями він записав відео, в якому заявив: «Я та людина, яка знищила історичну будівлю на Подолі». Він повідомив, що на місці історичної садиби збудує апарт-готель на 11 квартир, який «відповідає зовнішньому вигляду та філософії Подолу». Він також повідомив, що живе на вулиці Гончара та щоранку снідає в кафе Idealist на Ярославовому Валу.

За словами Семенової, бізнес-партнер Боярчукова — депутат Верховної Ради від Євросолідарності та президент фанклубу братів Кличків. Йдеться, вочевидь, про Сергія Алєксєєва.

Депутатка Верховної Ради та архітекторка Анна Бондар вважає, що одна з проблем законодавства — відсутність визначення терміну реконструкція. У старіших нормах вимагалося зберігати конструктивну схему будівлі, з 2011 року цього уточнення немає. Цією лазівкою користуються власники, демонтуючи будинки до фундаменту та здійснюючи нове будівництво на цьому місці.

Будинок на Ярославській звели після великої пожежі 1811 року. Через часті підтоплення його будували на кам’яному цоколі. Це була найстаріша дерев’яна будівля Подолу.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button