Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 9 років та 287 днів. За цей час ми опублікували 23568 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: Jesús Granada

Світовий бібліотечний конгрес визнав публічною бібліотекою 2023 року барселонську бібліотеку Габріеля Гарсіа Маркеса.

Бібліотека спеціалізується на латиноамериканській літературі, тож і отримала назву на честь колумбійського письменника. До того ж, Маркес жив у Барселоні у 1967-1975 роках.

Бібліотеку Маркеса звели торік за проєктом SUMA Arquitectura в районі Сант-Марті. У фасаді архітектори використали як базу рівчачок — елемент, який часто зустрічається в міському просторі Барселони. Загалом будівля нагадує стос книг.

Будівлю організували навколо великого трикутного внутрішнього двору, який сполучає головні приміщення зі сходами та забезпечує природне освітлення. Проєктувальники потурбувалися, аби будівля пасивно охолоджувалася у спекотному та вологому кліматі столиці Каталонії.

На почесне звання також претендували бібліотеки у Словенії, Австралії та Китаї. Переможець отримує п’ять тисяч доларів.

Директор бібліотеки Маркеса Неус Кастеллано зізнався, що не очікував на перемогу, бо досі жодна бібліотека в Іспанії навіть не номінувалася.

«Ми отримали нагороду саме тому, що обрали модель, яка робить бібліотеку продовженням дому: з кріслами, з простором, що запрошує людей почуватися по-домашньому, — цитує його Guardian. — Зрештою, маленькі діти та люди похилого віку сиділи в бібліотеці годинами. І не просто приходили взяти книжки, а проводили тут набагато більше часу».

Бібліотека розрахована на 800 відвідувачів, але в деякі дні приходить одночасно до 1300 людей.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button