Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 298 днів. За цей час ми опублікували 26304 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: facebook.com/spadshchyna.lviv.ua

Львів з’явився на міжнародній платформі з популяризації спадщини сецесії: Reseau Art-Nouveau Network, повідомляє ЛКП «Бюро спадщини».

На сайті представлено 16 об’єктів львівської сецесії, серед яких:

  • чиншові кам’яниці Строменґера, Стоффа, Штаубера,
  • інтер’єри колишньої Торгово-промислової палати із розписами Фелікса Виґживальського та Львівського музичного коледжу імені Людкевича із розписами Модеста Сосенка,
  • перлина гуцульської сецесії — колишній будинок Страхового товариства «Дністер».

Модерн, ар-нуво, югендстиль та сецесія — різні слова на позначення одного художнього стилю, що формувався на межі ХІХ-ХХ століття . На землях, які у той час входили до Австро-Угорської імперії, закріпився термін сецесія. У Франції та Великій Британії зазвичай вживають слово ар-нуво.

Фото: facebook.com/spadshchyna.lviv.ua

Організація Reseau Art-Nouveau Network займається дослідженням, збереженням та промоцією спадщини ар-нуво. Наразі до неї входять 24 міста. Крім того, популяризацією займаються окремі дослідники та блогери.

«Дністер». Фото: facebook.com/spadshchyna.lviv.ua

У Львові сецесійною спадщиною також займаються Львівська Політехніка, Львівська Національна академія мистецтв, Центр міської історії Центрально-Східної Європи, ЯГалерея.

Розписи Модеста Сосенка

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button