Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: facebook.com/spadshchyna.lviv.ua

Львів з’явився на міжнародній платформі з популяризації спадщини сецесії: Reseau Art-Nouveau Network, повідомляє ЛКП «Бюро спадщини».

На сайті представлено 16 об’єктів львівської сецесії, серед яких:

  • чиншові кам’яниці Строменґера, Стоффа, Штаубера,
  • інтер’єри колишньої Торгово-промислової палати із розписами Фелікса Виґживальського та Львівського музичного коледжу імені Людкевича із розписами Модеста Сосенка,
  • перлина гуцульської сецесії — колишній будинок Страхового товариства «Дністер».

Модерн, ар-нуво, югендстиль та сецесія — різні слова на позначення одного художнього стилю, що формувався на межі ХІХ-ХХ століття . На землях, які у той час входили до Австро-Угорської імперії, закріпився термін сецесія. У Франції та Великій Британії зазвичай вживають слово ар-нуво.

Фото: facebook.com/spadshchyna.lviv.ua

Організація Reseau Art-Nouveau Network займається дослідженням, збереженням та промоцією спадщини ар-нуво. Наразі до неї входять 24 міста. Крім того, популяризацією займаються окремі дослідники та блогери.

«Дністер». Фото: facebook.com/spadshchyna.lviv.ua

У Львові сецесійною спадщиною також займаються Львівська Політехніка, Львівська Національна академія мистецтв, Центр міської історії Центрально-Східної Європи, ЯГалерея.

Розписи Модеста Сосенка

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button