Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24980 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Велика Палата Верховного Суду 12 вересня повернула будинок Терещенків на бульварі Шевченка територіальній громаді Києва. Суд скасував рішення судів першої інстанції й апеляції та задовольнив вимогу прокурора.

Також Верховний Суд виніс окрему ухвалу щодо недопущення порушень законодавства про охорону культурної спадщини та зобов’язав Київраду усунути попередні порушення, повідомила депутатка Ксенія Семенова. «Це остаточне рішення Великої Палати, яке позитивно вплине на правозастосування загалом», – вважає вона.

Садиба Терещенків є пам’яткою архітектури місцевого значення. Вона побудована у 1874-1875 роках за проєктом архітектора В. Краузе у стилі неоготика. Водночас краєзнавець Михайло Кальницький вважає, що це могло бути лише прізвище кресляра, а насправді архітектором був Володимир Якунін, бо він підписав проєкт як відповідальний будівельник.

Будівля взята на облік рішенням Київради в 1986 році. У 1998 році взято на облік також флігель як щойно виявлений об’єкт культурної спадщини.

За даними розслідування «Схеми», у 2004 році місто оголосило конкурс для потенційних інвесторів для садиби. Переможцем обрали «Укрнафту» (акції якої майже порівну належать державі та структурам Ігоря Коломойського). Уже невдовзі після укладання інвестиційного договору з містом, «Укрнафта» передала свої права на будинки «Центрелеватормлинбуду». Цю компанюю до конкурсу не допустили.

У 2007 році Головне управління комунальної власності Києва (зараз Департамент комунальної власності Києва), «Укрнафта» та КП «Дирекція реставраційно-відновлювальних робіт» уклали інвестиційний договір з реконструкції та реставрації нежитлових будинків — пам’яток архітектури місцевого значення, що розташовані за адресами: бульвар Тараса Шевченка, 34/15 А і бульвар Тараса Шевченка, 34/13 Б-В. Згодом сторони уклали додаткову угоду про можливість набуття інвестором права власності на ці будівлі. Тоді садибу передали приватному товариству – ПАТ «Центрелеватормлинбуд» – за інвестиційним договором, з умовою провести реставрацію пам’ятки. Проте весь цей час будівля перебувала у занедбаному стані, що може призвести до її фактичного знищення.

У червні 2021 року прокуратура звернулась до суду з вимогою повернути будівлю у комунальну власність.

Фото: скриншот/youtube

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button