Садибу Терещенків повністю повернули громаді Києва з приватної власності
За 19 років власник так і не провів реставрацію пам’ятки, яка продовжувала руйнуватися.
За 19 років власник так і не провів реставрацію пам’ятки, яка продовжувала руйнуватися.
Господарський суд Києва скасував право власності приватного підприємства на частину флігеля садиби Терещенків на бульварі Тараса Шевченка, повідомляє міська прокуратура, яка подавала позов.
Відповідно, суд повернув громаді приміщення площею 158 квадратних метрів, розташовані у флігелі садиби.
Раніше Верховний суд повернув із приватної власності особняк Терещенків та іншу частину флігеля — загалом площею 1134 квадратних метрів.
Садибу родини цукропромисловця та мецената Івана Терещенка було збудовано у 1874–1875 роках. Усі споруди складають цілісний ансамбль у стилі венеціанської готики. Садиба включає двоповерховий особняк і двоповерховий флігель, між якими є невеличке подвір’я.
У 1917–1918 роках тут розміщався уряд Української Центральної ради та Міністерства шляхів сполучення УНР. За радянських часів будинок використовувався спершу як житловий, потім — як адміністративний.
Садиба Терещенків є пам’яткою культурної спадщини. Закон забороняє її відчуження з комунальної власності, але за низкою договорів у 2006-2008 роках садиба та флігель перейшли компанії «Центрелеватормлинбуд».
За 19 років власник так і не провів реставрацію пам’ятки, яка продовжувала руйнуватися. Водночас хотів надбудувати третій поверх під офіси.
Фахівці вважають, що за наявності фінансування її можна реставрувати за один-два роки.
Інтер’єри не збереглися. У 1970-х роках тут міняли дах, замість дерев’яних перекриттів встановили бетонні. З декору лишилися тільки незначні металеві елементи. На фасаді з’явилися тріщини, — на думку архітекторів, через будівництво готелю Hilton у 2013 році.
Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» всього від 100 грн/місяць!
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті