Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 121 днів. За цей час ми опублікували 24983 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: unsplash/kate_tepla

Під час форуму Kharkiv: Restart, який відбувся у Києві 19 вересня, обговорили пілотні проєкти відновлення Харкова, майбутню реконструкцію Лопанської набережної, оновлення громадського транспорту. Про це повідомила пресслужба міськради.

За словами голови наглядової ради Урядового офісу з залучення та підтримки інвестицій UkraineInvest Давида Арахамії, у Харків можуть інвестувати три категорії інвесторів. Перший — держава, яка відіграватиме вирішальну роль, другий — це приватні інвестори, третій — іноземці.

На форумі презентували ідею реконструкції простору Лопанської набережної та створення «Наукового парку» — це розробка інноваційного мікрорайону змішаного використання, реконструкція Привокзальної площі та створення зеленої зони в Журавлівському гідропарку.

Також планується створити на території вокзалу «Левада» сучасний транспортний хаб та торгово-розважальний культурний центр, а також мікрорайон на Олексіївці з новим житлом, офісами та об’єктами соціальної сфери.

«Ми створюємо нову екосистему міста. Залучаємо кредитні ресурси Європейського інвестиційного банку і Європейського банку реконструкції та розвитку. Багато проєктів стосуються транспортної інфраструктури. Наприклад, створення служби муніципального таксі на електромобілях. Також плануємо розвивати «зелену» енергетику», — сказав міський голова Ігор Терехов.

Міськрада планує придбати рухомий склад для метрополітену, електробуси, тролейбуси та трамваї, перемовини провели з ТОВ «Шкода транспортейшн Україна».

У розробці концепції Генплану Харкова взяли участь понад 800 людей, його розробляють спільно з фондом британського архітектора Нормана Фостера. Під час форуму розповіли про п’ять пілотних проєктів відбудови, зокрема, будівництво енергоефективних багатоквартирних будинків. Для цього розглядається можливість запуску в Харкові виробництва модульних конструкцій.

Читайте також: Чи справді Норман Фостер працює над генпланом Харкова?

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button