Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

17 вересня в музеї сучасного мистецтва МАМbo міста Болонья відбувся соло перформанс української художниці Марії Прошковської під назвою Farina.

У центрі проєкту – безупинне та витривале створення борошна з українського зерна, яке було пошкоджене російською ракетою. Протягом п’яти годин художниця демонструвала глядачам процес роботи з ручним жорном.

Таким чином вона хотіла привернути увагу до цінності кожної зернини для України, а також до того, наскільки складним є процес виробництва та розподілу пшениці в умовах повномасштабної війни та регулярних атак РФ.

«Цей перформанс є важливою частиною культурної дипломатії, оскільки покликаний нагадати місцевому населенню Італії про те, наскільки складними є умови роботи хліборобів в Україні. Ризикуючи власними життями, вони збирають врожаї та обробляють зерно у той час, як українські поля перетворилися на справжні поля битв», – пояснюють організатори.

Захід відбувся завдяки співпраці з художницею та кураторами проєкту — Лоренцо Бальбі та Джулією Пеццолі. Цим перформансом українська мисткиня також висловила свою вдячність місту і його мешканцям за тепло і прихисток, які вони отримали в перші місяці повномасштабного вторгнення.

Марія Прошковська народилася 1986 року в Києві. Її роботи присвячені проблемам гендерних соціальних досліджень, впливу травми на суспільство та фемінізму. Вона є лауреаткою спеціальної премії конкурсу молодих художників МУХі2017, спеціальної премії журналу VOGUE, учасницею American Arts Incubator в Україні та стіпендіанткою програми Women in Conflict 1325 Fellowship Programme в Шотландії.

Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
всього від 100 грн/місяць!

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button