Нацбанк «відпустив» курс гривні. Що це означає?
Штучно міцна гривня знижує доходи експортерів, а відтак, і доходи бюджету.
Штучно міцна гривня знижує доходи експортерів, а відтак, і доходи бюджету.
Відсьогодні, третього жовтня, Нацбанк впроваджує «режим керованої гнучкості» курсу гривні.
НБУ запевняє, що компенсуватиме структурний дефіцит валюти та не допускатиме ані значного послаблення гривні, ані суттєвого зміцнення.
На готівковому валютному ринку нічого не зміниться: курс і надалі визначатиметься попитом та пропозицією. Так само без змін утворюватиметься курс і для операцій із банківськими картками, пояснює BBC.
Чому НБУ відмовляється віж фіксованого курсу? По-перше, штучно міцна гривня знижує доходи експортерів, а відтак, і доходи бюджету.
Крім того, практично усі видатки бюджету, не пов’язані з обороною, нині фінансуються за допомогою західних партнерів, — а вона надходить у валюті.
Трохи слабша національна валюта зробить цю допомогу більшою у гривневому еквіваленті. За рахунок курсової різниці уряд отримає більший простір для маневрів із фінансуванням соціальних видатків.
Останній рік офіційний фіксований курс становив 36,6 гривні за долар. Проєкт бюджету на наступний рік розраховано на курсі 41,4 гривні за долар.
За даними Главкому, сьогодні в обмінниках долар купляють по 37,8 гривні, а продають по 38,6. Євро купляють за 40,2 гривні, а продають по 41,2 гривні.
Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» всього від 100 грн/місяць!
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті