На фасаді історичного будинку малюють Квазімодо. Художниця створила вже десятки таких муралів у Києві
Саме після історії з Квазімодо кияни запустили петицію проти погодження нових муралів.
Саме після історії з Квазімодо кияни запустили петицію проти погодження нових муралів.
Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 296 днів. За цей час ми опублікували 26302 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
Стати членом Товариства | Хто ми такі?
Фотохудожниця Євгенія Фуллен показала оновлений ескіз муралу на фасаді історичного будинку на вулиці Січових Стрільців 31 в Києві.
На малюнку, як і раніше, зображено Есмеральду в обіймах Квазімодо на даху Собору Паризької Богоматері. Авторка пояснювала, що таким чином прагне висловити вдячність Франції за військову підтримку.
Художниця стверджує, що цей варіант створили разом із мешканцями будинку. «Саме цей варіант буде намальовано і саме цей варіант поїде на всі міжнародні виставки. Хоча і минулий варіант мені теж дуже подобається, тому буду любити обидві картини», — додала вона.
Раніше місцеві жителі назвали стінопис несмаком і обурилися, що його малюють на будинку з охоронним статусом. Кияни запустили петицію проти погодження нових муралів.
Депутатка Євгенія Кулеба запевнила, що Департамент охорони культурної спадщини не погоджував жоден ескіз. Без такого дозволу робота не може бути реалізованою, наголосила вона. Районна адміністрація Шевченківського району також не надавала листа підтримки.
Тим часом Євгенія Фуллен вже створила низку стінописів у різних районах Києва. Так тепер виглядає фасад 110-річної будівлі кінотеатру «Екран» біля метро «Житомирська». Команда художниці реалізувала його власним коштом у травні цього року.
У серпні на вулиці Ярославській 21 на Подолі створили мурал, присвячений загиблому військовому, чемпіону України з хокею Олександру Хмілю попри супротив «дивних людей, в яких немає війни», за словами авторки.
Проєкт «Міфологія стежками України» на території Святошинського дитячого будинку-інтернату передбачає 6500 квадратних метрів розписів. Фуллен вважає, що він буде найбільшим в Україні, Європі та світі артоб’єктом на українську тематику.
Мурали з тієї ж серії на території інтернату:
У 2021 році Євгенія Фуллен створила низку муралів серії «Народжені з попелу», стверджуючи, що це частина проєкту ЮНЕСКО проти домашнього насильства.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті