Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 9 років та 296 днів. За цей час ми опублікували 23631 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Мурал на фасаді кінотеатру «Екран». Фото: facebook.com/eugene.fullen

Фотохудожниця Євгенія Фуллен показала оновлений ескіз муралу на фасаді історичного будинку на вулиці Січових Стрільців 31 в Києві.

На малюнку, як і раніше, зображено Есмеральду в обіймах Квазімодо на даху Собору Паризької Богоматері. Авторка пояснювала, що таким чином прагне висловити вдячність Франції за військову підтримку.

Зображення: instagram.com/eugenefullen

Художниця стверджує, що цей варіант створили разом із мешканцями будинку. «Саме цей варіант буде намальовано і саме цей варіант поїде на всі міжнародні виставки. Хоча і минулий варіант мені теж дуже подобається, тому буду любити обидві картини», — додала вона.

Раніше місцеві жителі назвали стінопис несмаком і обурилися, що його малюють на будинку з охоронним статусом. Кияни запустили петицію проти погодження нових муралів.

Робота за попереднім ескізом. Фото: instagram.com/donttakefake

Депутатка Євгенія Кулеба запевнила, що Департамент охорони культурної спадщини не погоджував жоден ескіз. Без такого дозволу робота не може бути реалізованою, наголосила вона. Районна адміністрація Шевченківського району також не надавала листа підтримки.

Тим часом Євгенія Фуллен вже створила низку стінописів у різних районах Києва. Так тепер виглядає фасад 110-річної будівлі кінотеатру «Екран» біля метро «Житомирська». Команда художниці реалізувала його власним коштом у травні цього року.

Художниця стверджує, що зображено Богородицю, хоча вбрання нагадує діснеївську Білосніжку

У серпні на вулиці Ярославській 21 на Подолі створили мурал, присвячений загиблому військовому, чемпіону України з хокею Олександру Хмілю попри супротив «дивних людей, в яких немає війни», за словами авторки.

Проєкт «Міфологія стежками України» на території Святошинського дитячого будинку-інтернату передбачає 6500 квадратних метрів розписів. Фуллен вважає, що він буде найбільшим в Україні, Європі та світі артоб’єктом на українську тематику.

Ескізний фотоколаж та реалізація

Мурали з тієї ж серії на території інтернату:

У 2021 році Євгенія Фуллен створила низку муралів серії «Народжені з попелу», стверджуючи, що це частина проєкту ЮНЕСКО проти домашнього насильства.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button